Öğrenci Taşımacılığı
4.5 (90.48%) 21 votes
Öğrenci servisleri ulaşım alanında verilen hizmetler arasında en önemlisi olmakla kalmaz ayrıca en zor olanıdır. Öğrenci Taşımacılığı  diğer ulaştırma hizmetlerinden zor olmasının iki önemli nedeninden biri de işin doğasıyken diğeri de üstlenilen sorumluluğun büyüklüğüdür.

Öğrenci Taşımacılığı doğası gereği şoförün dikkatini dağıtabilecek etmenlerle doludur. İster küçük yaşlardaki çocuklar söz konusu olsun, ister genç öğrenciler aracın içinde sürekli bir devinim ve ses vardır. Bu nedenle de kaptanların bu dikkat dağıtıcı öğelerle çok iyi baş edebilmeleri ve etkilenmemeleri gerekir. Kaptanın bir an dikkatini yoldan ayırarak öğrencilere yöneltmesinin sonuçları düşünüldüğünde, bu sektörde çalışan şoför arkadaşlarımızın karşı karşıya olduğu stresin büyüklüğü anlaşılacaktır.

Bu nedenle firmamızda okul servisi alanında hizmet vermekte olan kaptan şoförlerimiz çok daha büyük bir özenle seçilmekle kalmazlar, yolda karşılaşabilecekleri her türlü sorunla baş etmek açısından da ciddi bir eğitimden geçirilirler. Çocuk ve genç psikolojisi hakkında bilgilendirdiğimiz kaptan şoförlerimize karşı karşıya bulundukları stresle baş etme yöntemleri hakkında da düzenli eğitimler verilir. Ayrıca taşıdıkları o büyük sorumluluğun bilinci ile tüm şoför arkadaşlarımız gibi öğrenci servislerinde çalışan şoförlerimiz de ileri sürüş becerileri eğitimine sahiptirler.

Öğrenci Taşımacılığı
Öğrenci Taşımacılığı

Ayrıca gün itibarıyla 450 araca ulaşan filomuzdaki tüm araçlarımız son model olup, içlerinde çocuklarımızın güvenliği ve rahatlığı için her türlü detay düşünülmüştür. Araçların bakımı da çok büyük bir titizlikle yerine getirilmek yoluyla araçlardaki eksikliklerden oluşabilecek kazaların oranı sıfıra indirilmiştir. Bunun yanında bir teknoloji merkezi gibi hizmet veren ofisimizde her aracın o an nerede olduğunu görebildiğimiz araç takip ve yol durumunu takip edebildiğimiz yol takip sistemlerimiz mevcuttur.

Bu sayede sadece çocuklarımızın an itibari ile hangi noktada olduğunu görmekle kalmaz, aynı zamanda trafiğin tıkandığı durumlarda gerekli güzergâh değişikliklerini anında araçlarımıza bildirerek onların okullarına ve evlerine tam zamanında ulaşmasını da sağlarız.

Öğrenci Taşımacılığı’nda Çok Hassasız!

Yine her gün emanet edeceğiniz çocuklarınızın ve öğrencilerinizin ulaşımında görev alan öğrenci servisi şoförlüğü yapacak arkadaşların seçiminde gerekli tüm geçmiş araştırmalarını yapan şirketimiz, bu kişilerin sadece sürüş becerileri ve öğrencilerle diyalogları açısından değil, lekesiz sicilleri ile de mükemmel olmasına özen gösterir.

Şirketimizde suça bulaşmış ya da daha önceki iş yerlerinden uygun olmayan davranışları nedeniyle uzaklaştırılmış kişilere kesinlikle kadro açmamız mümkün değildir. Çünkü çocuklarınız çocuklarımızdır ve onları uygun olmayan kişilere asla emanet etmeyiz. Bizimle çalışan her arkadaşımızda çocuklarınıza kendi çocukları gibi yaklaşacak nitelikte ve kişiliktedir.